Szkoła narciarska i snowboardowa Enso
Szkoła narciarska i snowboardowa ENSO to renomowana szkoła działająca od 1997 roku. Będąc rówieśniczką krynickiej Kolei Gondolowej, od początku swojego istnienia związana jest ze stacją narciarską Jaworzyna Krynicka. Szkołę tworzy zgrany zespół doświadczonych instruktorów z pełnymi uprawnieniami SiTN-PZN, PZS i MENiS.
ENSO prowadzi profesjonalne szkolenia narciarskie na wszystkich poziomach zaawansowania, zarówno indywidualnie, jak i w grupach. Szkolenia odbywają się na zróżnicowanych stokach Jaworzyny Krynickiej, pozwalających zarówno na bezpieczne rozpoczęcie przygody z narciarstwem, jak i efektywne doskonalenie techniki jazdy. Podjęcie nowych narciarskich wyzwań odbywa się pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry instruktorskiej. Szkoła posiada również specjalnie przygotowany ogródek dla dzieci. Zajęcia prowadzone są również w języku angielskim i rosyjskim.
Przy szkole narciarskiej działa wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz sklep z akcesoriami narciarskimi.
DLACZEGO "ENSO"?

Enso (円相) to japońskie słowo oznaczające „okrąg” oraz pojęcie ściśle związane z filozofią Zen. W japońskiej kaligrafii jest nie tyle znakiem graficznym, co symbolem. Oznacza oświecenie, siłę, elegancję, wszechświat i przestrzeń.
W malowidłach buddyjskich Zen ENSO symbolizuje moment uwolnienia umysłu, pozwalającego ciału i duchowi oddać się aktowi twórczemu. Zgodnie z nauką Zen, jedynie osoba spełniona duchowo i mentalnie jest w stanie narysować prawdziwe enso. Dlatego też wielu artystów praktykuje rysowanie enso jako formę treningu duchowego.
My rysujemy kolejne enso jeżdżąc na nartach oraz ucząc narciarstwa innych. Widzimy w narciarstwie coś więcej niż tylko sport. Jest ono dla nas obcowaniem z potęgą i majestatem gór, stawianiem czoła wyzwaniom, ćwiczeniem charakteru i ducha, pokonywaniem własnych słabości, eksperymentowaniem i rozwijaniem się w otoczeniu czystej i pięknej przyrody.
Kto choć raz próbował jazdy na nartach o wschodzie, zachodzie słońca lub w dziewiczym terenie pełnym świeżego puchu, z pewnością jest w stanie nas zrozumieć…
Buddyjski Mistrz Paiczang Huaihai, zapytany o istotę Zen, odpowiedział:
„Jesz, kiedy jesteś głodny,
pijesz, kiedy masz pragnienie,
a gdy spotykasz przyjaciela, pozdrawiasz go.”
My dodajemy: kiedy widzisz śnieg, jeździsz na nartach...